Kvalitné drevené schody

Konštrukcia

Kvalitne zhotovené schody okrem estetickej funkcie musia spĺňať aj dokonalú tichosť a pravidelnosť. Už pri malom výškovom rozdieli medzi dvoma schodmi sa budete na tomto mieste pravidelne potkýnať. Naša firma montuje schody na vopred vybudované nosné betónové alebo železné konštrukcie.

masív

Zameranie & Výroba

Na obklad používame výhradne dubové alebo bukové drevo.

K zákazníkom zo západného a stredného Slovenska osobne prídeme a urobíme na mieste predbežnú ponuku zdarma.

Pre zhotovenie schodiska je potrebné ho najprv zmerať a vyrobiť šablóny, podľa ktorých sa zo škárovky nahrubo vyrobia schodové diely. Tieto diely sa dovezú na miesto montáže a presne odrežú.

Montáž Následne sa diely vracajú do dielne, kde sa zrazia hrany, prebrúsia sa a nalakujú. Pri montáži sa na mieste každý schod vymeria a vypodloží, aby konečné schodisko nekopírovalo chyby betónu a bolo pravidelné.  Schodové stupne sa k podkladu lepia montážnou penou, okolie stien sa vytmelí alebo obloží lištami. Problémom vybetónovaných schodísk je ich nepravidelnosť - rôzne výšky schodov, šikmosť stupňov, krivé steny. Výhodou je ich absolútna tichosť. Montáž na železnú konštrukciu býva spravidla jednoduchšia a niekedy ju zvládne staviteľ sám. V takom prípade stačí doručiť do našej firmy šablóny alebo výkresy v .dwg formáte a my vyrobíme a dodáme len hotové diely.

schody

beforeCenník beforeCena materiálu tu