Tradícia výroby

icon

PRÍRODNÝ MATERIÁL
A DOMÁCE SUROVINY

icon

TRADIČNÁ
RODINNÁ FIRMA

icon

1 STOLÁR
1 VÝROBOK

icon

TRVÁCNE
A ZDRAVOTNE NEZÁVADNÉ

Kvalita, ktorá trvá

Názov značky Tellus je odvodený od gréckej bohyne Zeme. Tellus symbolizuje prírodné materiály, ich nadčasovosť a trvanlivosť. Na týchto troch pilieroch stojí samotná filozofia značky, ktorá sa zároveň premieta aj v kvalite výrobkov. Spĺňame súčasné trendy

ruller

OCHRANA ŽIVOTNÉHO
PROSTREDIA

ruller

PRÍRODNÉ
MATERIÁLY

ruller

DOMÁCE
SUROVINY

ruller

DOMÁCA VÝROBA, BLÍZKA
LOGISTIKA

Pevné korene rodinnej tradície overené generáciami

Sme malá rodinná firma, ktorej vznik bol podmienený samotnou lokalitou, v ktorej sa nachádza. Zakladateľ spoločnosti, Jaroslav Kopúnek, vyrástol v krásnom prostredí Malých Karpát, ktoré ju obklopujú. Silný vzťah súrodencov k prírode sa prejavil aj pri voľbe povolaní.

Jeden z bratov je lesník, druhý technik. Jaroslav sa venuje spracovaniu dreva a jeho synovec pracuje ako technický šéf. Samotná myšlienka založenia rodinnej firmy vyšla z nespokojnosti s kvalitou produktov, ktoré v tom čase trh ponúkal. Postupom času sa z našich výrobkov vyprofilovali produkty, ktoré vynikajú nielen kvalitovo, ale aj esteticky.

dub

Aj keď ste stolár, ktorý vytvára prekrásne komody, nebudete využívať kus preglejky na zadnej strane, keď ju nikto nikdy neuvidí. Viete, že sa tam nachádza, a že zadnú stranu vyrobíte z prekrásneho kusu dreva. Aby ste mohli v noci spať sladko, musíte sa hrať s kvalitou a estetikou po celú dobu.

- STEVE JOBS -

dub
prierez

Precízna & poctivá práca majstra stolára

Celý koncept je postavený na tradičnom remeselníckom prevedení objednávky. Jeden stolár má na starosti zákazku od objednávky až po zabalenie hotového produktu.

Na stopercentnú spokojnosť našich zákazníkov nedáme dopustiť, a preto sa každý výrobok najprv u nás zmontuje a skontroluje.

V súčasnosti je trh zaplavený nábytkom, ktorý nevyhovuje nielen kvalitou spracovania, ale aj materiálmi použitými pri výrobe, čo sa odráža na trvácnosti a zdraví zákazníkov. My pracujeme výlučne s prírodnými materiálmi a domácimi surovinami, čo zaručí trvácnosť a spokojnosť s výrobkami po generácie.

Materiál

Buk a dub sú najtypickejšie domáce nábytkárske suroviny. Jedná sa o derviny, ktoré sa vyznačujú vysokou pevnosťou a odolnosťou. Dub má výraznejšiu kresbu, ktorá je veľmi estetická. Buk sa dá zase farebne upraviť, aby vyzeral ako orech alebo čerešňa. Cena dubového dreva je niekoľkonásobne vyššia než bukového. Dub má typický odtieň, spracovávame dub európsky (nie americký alebo ázijské náhrady).

Pri buku používame špeciálne ošetrené drevo – ľahko parený materiál, ktorý tak získava príjemný odtieň a väčšiu pružnosť. Dubové dosky sa vyrábajú buď ako čisté (bez slukov) alebo rustikálne s veľkým počtom zarastených vád (populárny dizajn v západnej Európe). Buk môže byť čistý – jednofarebný alebo jadrový (farebné zábehy červených až červeno-čiernych paprskov).

Typ lamely a povrchová úprava masívu

Nábytok sa vyrába z masívnych dosiek (škároviek). Doska je vyrobená z drevených lamiel, ktoré sú buď priebežné (z jedného kusu) alebo napájané. Priebežná doska opticky pripomína rastené drevo, cinkovaná doska má tzv. parketový vzor. Nábytok z priebežných dosiek je o niečo drahší.

Povrchová úprava sa prevádza po dohode so zákazníkom – možnosťou je olej (dnes najpopulárnejší na nábytok), vodný lak (zostáva pocit kontaktu s drevom, nemení odtieň dreva) alebo PUR lak (uzavrie drevo pod lakom – využíva sa hlavne pri schodoch). Výsledný odtieň alebo farba dreva sa dajú upraviť morením, alebo napríklad použitím špeciálnych olejov. V dube je možné dodať luxusný štetinový povrch, kedy sa vytvorí zaujímavý reliéf.

Zmena rozmerov

Rozmery postelí upravíme podľa prianí zákazníka. Je možné meniť šírku, dĺžku aj výšku postele.

Pre dané rozmery zabezpečíme vhodný rošt aj matrace. Všetky manželské postele vyrábame aj ako jednolôžka. Možnosť meniť rozmery platia aj pre ostatný nábytok ako sú stoly a lavice. Výsledná cena sa odvíja od množstva spotrebovaného materiálu.

Na spracovaní výrobkov v našej firme si dávame záležať, ako keby sme ich vyrábali sami pre seba. So svojimi zákazníkmi komunikujeme radi a sme vždy ochotní vyhovieť ich požiadavkám. Samozrejmosťou našich služieb je tiež doprava a montáž priamo u vás doma.

beforePOSTELE Z MASÍVU beforeNÁBYTOK Z MASÍVU beforeSCHODY Z MASÍVU

Kvalitný masívny nábytok

Trvácne, odolné a cenovo dostupné

POSTELE

NÁBYTOK

SCHODY