Jedálenská lavica z masívu

masívna lavica

Masívna lavica bez operadla v prevedení buk alebo dub

Cena v prevedení:

.. viz cenník €

Mám záujem

Viac info Cenník

Materiál buk/dub

Buk a dub sú najtypickejšie domáce nábytkárske suroviny. Jedná sa o dreviny, ktoré sa vyznačujú vysokou pevnosťou a odolnosťou. Dub má výraznejšiu kresbu, ktorá je veľmi estetická. Buk sa dá zase farebne upraviť tak, aby vyzeral napríklad ako orech alebo čerešňa. Cena dubového dreva je niekoľkonásobne vyššia než bukového.

Dub má typický odtieň, pričom spracovávame európsky dub (nie americký alebo ázijské náhrady). Pri buku používame špeciálne ošetrené drevo – ľahko parený materiál, ktorý tak získava príjemný odtieň a väčšiu pružnosť. Dubové dosky sa vyrábajú buď ako čisté (bez hŕč) alebo rustikálne s veľkým počtom zrastených vád (populárny dizajn v západnej Európe).  

Typ lamely a povrchová úprava

Nábytok sa vyrába z masívnych dosiek (škároviek). Doska je vyrobená z drevených lamiel, ktoré sú buď priebežné (z jedného kusu) alebo napájané. Priebežná doska opticky pripomína rastené drevo, cinkovaná doska má tzv. parketový vzor. Nábytok z priebežných dosiek je o niečo drahší.

Povrchová úprava sa prevádza po dohode so zákazníkom – možnosťou je olejovosk, alebo AKRYL lak. Výsledný odtieň alebo farba dreva sa dajú upraviť morením alebo napríklad použitím špeciálnych olejov. V dube je možné dodať luxusný štetinový povrch, kedy sa vytvorí zaujímavý reliéf.

Úprava rozmerov 

Rozmery postelí upravíme podľa prianí zákazníka. Je možné zmeniť šírku, dĺžku aj výšku postele. Následne zabezpečíme vhodný rošt aj matrace. Všetky manželské postele vyrábame aj ako jednolôžka. Možnosť meniť rozmery platí aj pre stoly a lavice. Cena sa upravuje podľa spotreby materiálu.

Zmena rozmerov skriňového nábytku je obmedzená, zmeniť sa dá napríklad hĺbka komody.

K posteliam máme všetko

Trvácne, odolné a cenovo dostupné

POSTELE

Nábytok z masívu

Schody z masívu